Продавець AKIKO Интернет-магазин товаров из Японии розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
186 відгуків
AKIKO Интернет-магазин товаров из Японии
+38098 026-85-54
+380(98)026-85-54

Доктор Марк Хайман: Чим загрожує дефіцит вітаміну D3

Доктор Марк Хайман: Чим загрожує дефіцит вітаміну D3

Доктор Марк Хайман – сімейний терапевт, визнаний автор і популяризатор науково-обґрунтованого натуропатического підходу до здоров'я, директор клініки клівленда функціональної медицини, автор декількох книг з нутриціології.

 

Активно просуває принципи функціональної медицини, в т. ч. в робочій групі з питань інтеграції методів функціональної медицини при Конгресі США і в раді по профілактиці захворювань і зміцненню національного здоров'я при президентові США. Чесно кажучи, профіль у доктора Хаймана неосяжний, а інформація, якою він ділиться на своїх каналах і через свої книги, завжди подається дуже професійно і грунтовно.

"Який вітамін потрібен нам у кількості, до 25 разів перевищує державні рекомендації?

Дефіцит якого вітаміну впливає більше, ніж на половину населення (США), майже ніколи не діагностується, регулярно зв'язується з різною онкологією, високим тиском, захворюваннями серця, діабетом, депресією, фибромиалгией, хронічними м'язовими болями, втратою щільності кісток, аутоімунними захворюваннями, такими як розсіяний склероз?

Який вітамін майже повністю відсутнє в нашій повсякденній їжі?

Без якого вітаміну так багато мук, яких дуже легко уникнути?

Все це вітамін Д

 

Останні 10 років моєї практики я присвятив вивченню того, що потрібно для оптимальної роботи організму, і з роками, в цьому світі, мою увагу все більше приваблювали деякі конкретні поживні речовини (нутрієнти).

Нещодавно в Журналі Педіатрії (The Journal of Pediatrics) були опубліковані дві роботи, автори яких виявили, що 70% американських дітей не отримують достатньо вітаміну Д, що збільшує для них ризики ожиріння, діабету, гіпертонії і зниження рівня хорошого холестерину. Згідно з цими матеріалами, низький рівень вітаміну Д також може збільшувати ризик розвитку у дитини захворювань серцево-судинної системи, які проявляються далі у дорослому житті.
 

7,9 мільйонів (9%) американських дітей виявилися з сильним дефіцитом вітаміну Д, ще 50 мільйонів (61%) мали недостатній рівень вітаміну в крові.

За останні п'ять років я перевіряв рівень вітаміну Д майже у кожного свого пацієнта і результати приводили мене в шок. Що ще дивніше, так це метаморфози, які відбуваються, як тільки рівень вітаміну Д в моїх пацієнтів вирівнювався до оптимального. І, ставши свідком цих змін, більше не можу сумніватися: вітамін Д – неймовірно потужна опора для вашого здоров'я. Тому я б хотів пояснити, у чому полягає важливість цього незамінного вітаміну і дати шість рекомендацій як оптимізувати рівень вітаміну Д на практиці.

Давайте, для початку, поглянемо на величезний вплив, що вітамін Д впливає на здоров'я і функціонування організму на рівні клітин і генів.
 


Як вітамін D3 регулює роботу клітин і генів

 

Вітамін Д3 має великий вплив на здоров'я та роботу, яку виконує кожна клітина. Він пригнічує ріст клітин (онкологія), і покращує їх диференціацію (тобто, сприяє тому, щоб клітини не ставали раковими). В силу цих своїх якостей, вітамін Д3 є одним з найбільш сильних інгібіторів раку – і це пояснює, чому дефіцит вітаміну Д3 так часто виявляється при раку товстої кишки, простати, грудей і яєчників. Але що ще дивніше, це як вітамін Д регулює і контролює роботу генів.

 

Він діє як "порт" (називається "рецептор"), який потім відправляє генам "повідомлення". І таким чином вітамін Д контролює багато різних функцій – від запобігання раку, зменшення запальних процесів, поліпшення настрою (посилання на додаткові матеріали на цю тему англійською в кінці абзацу), полегшення м'язових болів і фибромиалгии, до побудови кісткової тканини.

 

І це лише кілька прикладів того, наскільки потужний ресурс у цього вітаміну. Коли ми отримуємо його у недостатній кількості, дефіцит впливає на всі аспекти роботи нашого організму, тому що він впливає на те, як працюють наші клітини і наші гени. Наприклад, в ході одного дослідження було виявлено, що добавка в раціон вітаміну Д може зменшити ризик розвитку діабету 1-го типу на 80%. І у багатьох з нас дефіцит вітаміну Д присутній з однієї простої причини: брак сонця.

 

Наш організм синтезує вітамін Д із сонячного світла.

По суті, від 80 до 100 відсотків потреби у вітаміні Д задовольняється від перебування на сонці. Від цього шкіра трохи червоніє (т. зв. мінімальна эритемальная доза), і до цього моменту в організмі виробляється еквівалент 10 000-25 000 одиниць (IU) вітаміну Д.

Проблема полягає в тому, що більшість з нас не буває на сонці достатньо часу. А при перебуванні на сонці ми постійно використовуємо сонцезахисні креми. І хоча ці креми допомагають запобігти раку шкіри, вони також блокують 97% (!!!) виробництва вітаміну Д в організмі.


Якщо ви живете в помірному (північному) кліматі, то потрібного кількості сонця ви точно не отримаєте (і значить, вітаміну Д), тим більше взимку. Також, швидше за все, ви не отримуєте його і з харчових джерел: чи багато у вашому раціоні дикої жирної риби, як скумбрія (макрель), оселедець і жиру печінки тріски? Плюс до того, вікова шкіра синтезує менше вітаміну Д: в середньому, у 70 років людина синтезує лише 25% від того, скільки виробляє 20-річний. Колір шкіри теж важливий: смугляві виробляють менше. Дуже сильний дефіцит я зустрічав у євреїв-ортодоксів і мусульман, які завжди носять довгі одягу.


Маючи стільки причин для дефіциту вітаміну Д, можна зрозуміти, чому важливо добирати його у вигляді добавки. Але, на жаль, вас невірно інформують про необхідних дозах.
 

Уряд рекомендує 200-600 IU (міжнародних одиниць) на добу. Таку кількість досить для запобігання рахіту – захворювання, викликаного дефіцитом вітаміну Д. Але реальний питання в іншому: скільки вітаміну Д нам потрібно для оптимального здоров'я? Скільки потрібно для запобігання аутоімунних захворювань гіпертонії, фибромиалгии, депресії, остеопорозу, і навіть раку? Значно більше, ніж ви могли б подумати.
 

 

Дослідження пропагандиста вітаміну Д3 Майкла Холіка

 

Michael Holick – професор медичних наук і дерматології зі Школи медицини університету. Він рекомендує до 2 000 одиниць щодня – небудь достатня кількість для того, щоб рівень речовини 25-гідрокси (25-OH вітаміну Д) був між 75 і 125 наномолей на літр (nmol/L). Може здатися, що це багато, але це – безпечний рівень.

 

Наприклад, у рятувальників на пляжі рівень 25-OH близько 250 nmol/L і у них немає ніякого отруєння вітаміном Д. На даний момент офіційна рекомендація – 2000 одиниць – діє тільки як верхня межа, але навіть цього може бути недостатньо для населення з сильною браком сонця! У країнах, де від сонця люди отримують еквівалентно 10 000 одиниць на добу, у них в крові виявляється 105-163 nmol/L вітаміну Д. В таких країнах аутоімунні захворювання (такі як розсіяний склероз, діабет I типу, синдром подразненого кишечника, ревматоїдний артрит, вовчак) не поширені.

 

Не лякайтеся, така кількість не токсичне: одне дослідження здорових молодих чоловіків, які отримували 10 000 одиниць вітаміну Д на протязі 20 тижнів показало, що це повністю безпечно.

Залишається питання: як зрозуміти, скільки вітаміну Д потрібно саме вам?

 

6 рекомендацій по оцінці індивідуальної потреби у вітаміні Д

 

Якщо тільки ви не проводите всі свої дні на пляжі, і не їсте по 0,8 кг дикої сьомги на добу, або не п'єте по 10 столових ложок жиру печінки тріски, то необхідно використовувати саплементы. Скільки потрібно саме вам, щоб повернути рівень вітаміну до оптимального (100 - 160 nmol/L), залежить від вашого віку, географії, кількості часу, проведеного під сонцем, і навіть від пори року. Але як тільки ви досягнете оптимального рівня, ви здивуєтеся, наскільки зміняться ваші відчуття.
Наприклад, в одному дослідженні виявили, що добавка вітаміну Д скорочує ризик розвитку діабету I на 80%. У відомому дослідженні медсестер (the Nurses' Health Study), більше 130 000 учасниць, під наглядом більше 30 років!, показало, що використання добавки вітаміну Д скорочувало ризик розвитку розсіяного склерозу на 40%.

Я бачив пацієнтів з хронічними м'язовими болями, болями, викликаними фибромиалгией, з дефіцитом вітаміну Д – ця закономірність давно задокументована в дослідженнях. І їх симптоми полегшуються при застосуванні вітаміну Д.
І, нарешті, вже було показано, що вітамін Д допомагає запобігати остеопороз. По суті, роль вітаміну Д тут важливіше, ніж роль кальцію, тому що вітамін Д необхідний організму, щоб правильно засвоювати кальцій. Без нормального рівня вітаміну Д в кишечнику засвоюється тільки 10-15 відсотків кальцію з їжі. Дослідження демонструють, що чим більше доза, тим краще вітамін Д захищає кістки.
 

 

Моя рекомендація стосовно оптимального рівня вітаміну Д:1. Здайте аналіз на 25 OH вітаміну Д. Зараз "нормальними" (в США) вважають показники від 25 до 137 nmol/L або 10-55 ng/ml. Від рахіту це може врятувати, але це «ні про що» в плані оптимального здоров'я. Тоді насправді норма повинна бути 100-160 nmol/L або 40-65 ng/ml. З часом, може бути, планку норми піднімуть ще вище.
*(в Росії, принаймні, в одній з популярних лабораторій, діапазон 30-80 нг/мл вказаний як оптимальний рівень, в іншій – від 6 до 50 тих же нг/мл – явно немає єдиного стандарту)

2. Вибирайте правильний тип вітаміну Д. Єдина активна форма – це Д3 (холекальциферол). У вітамінах і препаратах часто буває Д2 – це біологічно неактивна форма.

3. Підбирайте правильну дозування. Якщо у вас дефіцит, починайте з 5000-10 000 одиниць на добу вітаміну Д3 протягом 3 місяців – але тільки під наглядом лікаря! Для того, щоб підтримувати вже досягнутий оптимальний рівень, досить 2000-4000 одиниць на добу. Деяким потрібно більше часу і більш високі дози для досягнення свого оптимального рівня, якщо в людини недостатньо рецепторів вітаміну Д – тим, хто живе на півночі, не виходить з дому, шкіра темного кольору.
 

4. Продовжуйте перевіряти по аналізах, вже досягнувши оптимального рівня.Якщо ви приймаєте велику дозування (10 000), ваш лікар повинен також перевіряти і ваш кальцій, фосфор, паратиреоидный гормон кожні три місяці.
 

5. Якщо був дефіцит, то на те, щоб поповнити запаси" потрібно 6-10 місяців. По досягненні оптимального рівня, можна зменшити дозу до 2 000-4 000 в день.
 

6. Намагайтеся частіше включати в раціон:


• масло (жир печінки тріски високої якості (1 ч. л. 15 мл = 1,360 IU вітаміну D (плюс багато вітаміну А – важливого для оптимального засвоєння вітаміну Д)
• дикий лосось/сьомга, оселедець, скумбрія, сардини (злити масло), жовтки з яєць фермерських курок.


Трохи доповнень з інших джерел:
 

Матеріали сайту доктора Джозефа Мерколы (Dr Mercola – популярний американський медик, прихильник натуральної медицини. Засновник і лідер Mercola.com. Має ступінь DO і більше 20 років лікарської практики):
 

...У людини близько 30 000 генів; відзначено вплив вітаміну Д на 2 000 з них. Це одна з основних причин, чому прийом вітаміну Д позитивно впливає на велику кількість станів, включаючи:
Рак, аутизм, гіпертонія, порок серця, ожиріння, ревматоїдний артрит, діабет I і II типів, розсіяний склероз, хвороба Крона, застуди та ГРЗ, туберкульоз, старіння, псоріаз, екзему, безсоння, проблеми зі слухом, м'язові болі, карієс, пародонтоз, на ефективність у спорті, макулярну дегенерацію, міопію, судоми, безпліддя, астму, муковісцидоз, мігрені, депресія, хвороба альгеймера, шизофренію, зменшує токсикоз вагітних.


1. Величезна кількість рецепторів вітаміну Д знаходиться в мозку і в центральній нервовій системі тому нормальний рівень вітаміну Д помітно впливає на настрій і нервову систему. У маленьких дітей стає спокійніше поведінка, спадає "накал" істерик – нервова система, просто на-просто, починає більш оптимально функціонувати, так само, як і імунна (менше застуд, краще стійкість перед вірусами). Дозування у дітей, зрозуміло, відрізняються, але важливо розуміти, що вони відрізняються від тих, які наказують "для профілактики рахіту".2. Також часто озвучується два додаткових моменту по засвоюваності вітаміну Д:
 

- слід вибирати краплі або іншу форму, де вітамін Д3 натуральний і відразу ж доповнено вітамін К2 – це принципово!


- вкрай бажано паралельно з вітаміном Д мати хороший джерело бета-каротину (пре-вітаміну, з якого потім вийде вітамін А – ретинол, але краще уникати його у формі ретинолу). Оптимальним рішенням буде приймати натщесерце по столовій ложці дуже якісного гарбузового масла прямого віджиму (воно повинно мати багатий і насичений смак). Саме це дуже благотворно діє на слизову кишечника, є одним з перших кроків при алергії і шкірних проблемах, і є "подушкою" для ефективного прийому вітаміну Д, + протягом дня 1-2 ложки жиру печінки тріски.

 

3. Слід приймати вітамін Д в першій половині дня.
 

 

Також у величезній кількості джерел, в блогах лікарів і т. п. можна знайти матеріали про те, наскільки важливо поєднувати прийом вітаміну Д з вітаміном К, особливо для того, щоб уникнути кальцифікації судин (жорсткість, затвердіння судин) і, відповідно, гіпертонії і серцево-судинних захворювань.
Зокрема, детально про це пише доктор Меркола.

 

Витяг зі статті:

...Дослідження проводилося для того, щоб порівняти ефект від орального прийому вітаміну K2 (MK-7) спільно з вітаміном Д (Д3), або тільки вітаміну Д, під "ефектом" маючи на увазі прогресування кальцифицикации артерій і зміна т. н. "товщини інтимо-медіального шару сонної артерії" (це матерія, якій "встелена" зсередини артерія, по якій кров надходить у мозок) – ці два показники критично важливі в оцінці потенційного ризику розвитку станів, при яких смерть настає від гострої серцевої недостатності, інсульту.

 

Результати дослідження показали, що кальцифікація судин сповільнюється у тих, хто приймав паралельно вітамін Д і К2, щодо тих, хто брав тільки вітамін Д. Звучить логічно, адже в той час, як вітамін Д сприяє зміцненню кісток, допомагаючи засвоєнню кальцію, тепер є свідчення того, що вітамін К2 безпосередньо спрямовує кальцій скелет, не даючи йому осідати там, де не треба.

 

Наприклад, в органах, хрящах і суглобах, артеріях. Велика частина артеріальних бляшок складається з відкладень кальцію (атеросклероз), звідси і термін "отвердіння судин". Більш того, атеросклероз може прогресувати багато років і навіть десятиліть без симптомів, тому що просвіт потоку (артерії), сформований артеріальної выстилкой, достатньо еластичний, щоб пристосовуватися під якусь кількість нанесених бляшок.

 

Тобто, тільки якщо артерія починає кальцифицироваться – формується кальцифицированное "покриття" на бляшці, і це заважає подальшій адаптації просвіту артерії (розширення артерії), і таким чином відбувається перехід до стадії захворювання, що становить загрозу для життя.

 

Ми також знаємо, що вітамін К2 активує гормон остеокальцин, вироблений остеобластами, і він необхідний, щоб зв'язувати кальцій в матрицю в наших кістках. Остеокальцин також не дає кальцію відкладатися в артеріях.

 

Іншими словами, без допомоги вітаміну К2 кальцій, що легко за допомогою вітаміну Д проходить в нашу систему, може працювати ПРОТИ нас – забиваючи судини і роблячи їх більш жорсткими і звужуючи кров'яне русло (просвіт артерій) – замість того, щоб зміцнювати кістки.

 

Кальцій і вітамін Д без вітаміну К2 можуть бути небезпечні!

 

Якщо ви приймаєте кальцій і вітамін Д, але маєте дефіцит К2, наслідки можуть бути гірше, ніж якщо б ви взагалі не брали нічого з цього. Цю залежність показує один мета-аналіз, в якому вчені змогли зв'язати прийом добавок кальцію з інфарктами.

 

У цьому мета-аналізі вчені порівнювали дослідження, в яких люди приймали кальцій без інших добавок – без магнію, вітаміну Д та вітаміну К2, які створюють нормальний баланс.

 

Без перерахованих ко-факторів, кальцій МОЖЕ мати негативні ефекти, такі як кальцифікація судин, що провокує ще більше звуження просвіту артерії за рахунок відкладень і викликає серцеві напади – саме до такого результату в даній роботі і прийшли. Так що, якщо ви збираєтеся приймати кальцій, необхідно спочатку переконатися, що у вас в балансі вітамін Д і К2.

 

Вітамін К2 і матриксный GLA-протеїн (MGP)

 

Автори згаданого дослідження помітили, що в добавок до того, що вітамін К2 необхідний для синтезу остеокальцину, є й інший механізм, за допомогою якого вітамін К2 захищає судини від руйнування. Він може бути пов'язаний з впливом матриксного GLA-протеїну або, коротко, MGP. Це білок, який відповідає за захист судин від відкладень кальцію.

 

Коли м'які тканини пошкоджені, вони відповідають запальним процесом, який може призвести до відкладення кальцію в «тріщинках» - у пошкодженої тканини. Коли таке відбувається в кров'яних судинах, реальною причиною захворювання судин є накопичення бляшок – і воно може призвести до серцевого нападу.

 

Вітамін К2 і вітамін Д разом збільшують кількість MGP протеїну, який у здорових судинах збирається навколо еластичною внутрішньої вистилки артерій, захищаючи їх від кристалізації кальцію (від відкладень).

 

Професор Вермеер (Professor Cees Vermeer), один з провідних дослідників вітаміну К2:
Єдиний механізм, який артерії можуть використовувати для захисту, це через вітамін К2-залежний протеїн MGP. Це потужний інгібітор кальцифікації м'яких тканин з відомих на даний момент. Дорослі, які не використовують добавок, мають недостатній рівень вітаміну К2, при звичайному для таких людей рівні К2 синтезується близько 30% від необхідної кількості MGP, і з віком ефективність цього захисту знижується ще більше».Вітамін К2 і позначення MK-7: що потрібно знати

 

Існує кілька різних форм вітаміну К2: MK-8 і MK-9 знаходяться, в основному, в кисломолочних продуктах, наприклад, в сирі. MK-4 і MK-7 – дві найбільш значимі форми вітаміну К2 і вони діють в організмі зовсім інакше.

 

MK-7, форма, якою займалися дослідники, має найбільшу практичну користь, тому що довше зберігається в організмі: напіврозпад займає три доби, і це означає, що у нас значно збільшуються шанси побудувати на цьому речовині стабільний рівень у крові порівняно з MK-4 або з вітаміном K1.

 

MK-7 отримують з японської ферментованої сої, K2 можна отримати (близько 200 мікрограмів), якщо щодня вживати по 15 грам такий ферментованої соєвої пасти, яка називається натто.

 

Але натто не дуже подобається західним людям за смаком, так що можна отримувати його з інших ферментованих продуктів, включаючи квашені овочі з правильній ферментації (слід використовувати бактерії, які синтезують К2). Сири гауда і брі містять по 75 мікрограмів вітаміну К2 в кожних 30 грамах, також вчені знайшли непогане кількість К2 сир Едам. Проблема тільки в тому, щоб знайти якісні сири, тому що заводські сири виробляються з добавками і з молока дуже сумнівної якості.


За оцінкою доктора Рюм-Блю (Dr. Kate Rheaume-Bleue), лікаря-натуропата, понад 80% американців не отримують К2 в кількості, достатній для того, щоб активувати протеїни, необхідні для доставки кальцію туди, де їй потрібно бути – звідти, де йому зовсім не місце.


Крім сирів, хороший спосіб заповнювати дефіцит К2 – це саплименты. Потрібно вибирати форму MK-7, тому що продукти з MK-4 використовують синтетичний вітамін. Бажано визначати дозу індивідуально, але доктор Вермеер рекомендує дорослим триматися між 45 і 185 мікрограмів. З більш високими дозуваннями необхідно дотримуватися обережності при одночасному прийомі антикоагулянтів, але якщо ви здорові і не приймаєте ніяких ліків, то оптимально -150 мікрограмів щодня (фрагмент статті з сайту доктора Мерколы).

Додаткова інформація з сайту доктора Мерколы
 

Основне про вітамін До

 

Вітамін K цілком може незабаром отримати таке ж значення, як вітамін Д, оскільки дослідження проливають все більше світла на список позитивних ефектів цього вітаміну для здоров'я. Згідно з інформацією доктора Вермеєра – одного з провідних дослідників в цій області – дефіцит виявляється практично у кожної людини – майже так само, як і дефіцит вітаміну Д. Більшість отримує достатньо вітаміну К для оптимізації згортання крові, але недостатньо для того, щоб захищати нас від величезного переліку захворювань. І цей список лише продовжує зростати: кальцифікація судин, захворювання серцево-судинної системи, варикоз, остеопороз, рак простати, легенів, печінки, крові, дименция (дослідження тривають), руйнування зубів, інфекційні захворювання (такі як пневмонія).Вітамін K існує у двох формах: K1 і K2:


• K1 Виявлений в зелені, і відразу йде в печінку, де допомагає підтримувати нормальну згортання крові (Його синтетичний двійник – вітамін K3 – дають новонародженим в деяких країнах, щоб попередити внутрішні кровотечі у новонароджених, але синтетична версія, на думку багатьох, токсична, і дається в колосально перевищують здоровий глузд обсягах. Звідси рекомендація поповнювати свої запаси К2 під час вагітності і через це добиватися нормального рівня К2 у новонароджених).


• K2 Синтезується бактеріями в кишечнику, у великій кількості присутній в кишечнику, але, на жаль, не всмоктується звідти і виходить зі стільцем. Йде в стінки судин, кістки та інші тканини (крім печінки). Якщо докладніше, то К2 є кілька форм: MK4, MK7, MK8 і MK9.

Для нас найбільше значення має MK7, найбільш довго діюча, і має більше практичного застосування. У саплиментах зазвичай саме вона – MK7. MK7 отримують з ферментованої сої (японська паста "натто"). Це чудовий і недорогий джерело, але дивний на смак західної людини. Також ця форма присутня в сирах.

 

Як вітамін Д і До співпрацюють?

 

Підійде метафора про сторожі і регулювальника трафіку.

Один з безперечних аспектів вітаміну Д – це те, що він допомагає зміцнювати кістки (допомагаючи засвоюватися кальцію), про це ми знаємо вже давно.


Але тепер з'явилися дані, що це саме вітамін До (точніше, К2) направляє кальцій скелет, не даючи йому відкладатися в тканинах органів, суглобах, артеріях. Велика частина артеріальних бляшок складається з відкладень кальцію (атеросклероз), звідси і термін "отвердіння судин".
 

Вітамін К2 активує гормон остеокальцин, який виробляють остеобласти, і він потрібен, щоб зв'язувати кальцій і "укладати" його в кісткову матрицю. Остеокальцин також не дає кальцію відкладатися в артеріях.
 

Можна сказати, що вітамін Д виступає як сторож, який на вході перевіряє, кого пускати, а вітамін До – як регулювальник, разруливающий трафік. Напружений трафік без регулювальника – буде затор, пробка і хаос.

 

Є також дані про те, що вітамін Д безпечно приймати саме з вітаміном К, і що токсичність вітаміну Д (що, втім, зустрічається дуже рідко при застосуванні у формі Д3) викликана дефіцитом вітаміну К2.

 

Вітамін К, вітамін Д і серцево-судинні захворювання
 

Коли пошкоджуються тканини організму, вони відповідають запальним процесом, в результаті чого в пошкодженої тканини може початися відкладення кальцію. Коли таке відбувається в судинах, ми отримуємо механізм, за яким розвивається серцево-судинне захворювання стає причиною накопичення бляшок, і воно може призвести до інфаркту.
 

Вітамін К і вітамін Д разом збільшують синтез матриксного протеїну MGP, який захищає судини від кальцинації.

У здорових судинах він збирається поруч з еластичними ворсинками внутрішньої вистилки судин, захищаючи їх від кристалів кальцію. Роль MGP так велика, що цей протеїн використовують у лабораторіях, щоб виміряти стан серцево-судинної системи людини.Згідно професору Вермееру:

"Судини можуть захистити себе від кальцифікації єдиним способом – за допомогою вітамін-К-залежного протеїну MPG, і це найпотужніший з відомих інгібіторів кальцифікації м'яких тканин, відомий нам на даний момент. Але дорослі, не приймають його у вигляді саплимента, завжди мають його дефіцит. Молоді захищені лише на 70%, і з віком ця цифра знижується".

Передбачувано дослідження підтверджують, що збільшення надходження вітаміну К2 дійсно скорочує ризики розвитку серцево-судинних захворювань.


• У 2004 році, у дослідженні в Роттердамі, вперше показали, що вітамін К2 володіє воістину подовжують життя людини властивостями. Люди з високим рівнем К2 мали на 50% менші ризики померти від серцево-судинного захворювання і кальцинованих судин, ніж люди з низьким рівнем К2.

• У більш пізньому дослідженні 16 000 чоловік спостерігалися протягом десяти років. Дослідники виявили, що кожні додаткові 10 мікрограмів вітаміну К2 в раціоні скорочували ризики інфарктів і інсультів (кардіальних подій) на 9%.


• Дослідження на тваринах показало, що вітамін К2 не тільки запобігає затвердіння судин, але також може розгорнути їх кальцифікації назад допомогою активації того ж протеїну MGP.


• Люди, у яких спостерігається кальцифікація судин у високій мірі, мають високий відсоток неактивного остеокальцину, що вказує на загальний дефіцит вітаміну К2.

Давайте поглянемо на те, яку роль тут відіграють добавки кальцію!

 

Збільшують добавки кальцію ризик інфаркту?
 

"Якщо ви приймаєте кальцій і вітамін Д, але маєте дефіцит вітаміну К, може бути, краще б ви не брали нічого з цього зовсім", - до такого висновку прийшли в недавньому мета-аналізі декількох досліджень, що зв'язують прийом добавок кальцію з серцевими нападами.


Це дослідження виявило, що прийом добавок кальцію збільшував ризик серцевих нападів. Це не означає, що саме самі добавки кальцію тому виною. Будь ласка, пам'ятайте, що кальцій – тільки один з гравців в здоров'ї кісток і серця.

 

Даний мета-аналіз дозволив поглянути на дослідження, які вивчали людей, які приймали кальцій як окремо, так і з іншими елементами, такими як магній, вітамін Д, вітамін До, що допомагає зберігати баланс. Без цих ко-факторів кальцій МОЖЕ мати негативні ефекти, такі як відкладення в коронарної артерії, і приводити до інфарктів. Саме це мета-аналіз і виявив.

 

Форма кальцію теж дуже важлива, про це трохи пізніше.

Коротка довідка:

Що таке "мета-аналіз"? В доказовій медицині цим терміном позначають перехресний аналіз даних, отриманих різними дослідниками в ході різних досліджень на одну тему або в одній області.

 

Просто не можна приймати "ізольовані" добавки і сподіватися, що вони зможуть оптимізувати дуже складний і багатофакторний процес. Вже було відмічено раніше, що вітамін Д і сам працює на захист серця. Нідерландське дослідження надає переконливі докази того, що високий рівень вітаміну Д пов'язаний з більш високою виживаністю пацієнтів після нападів гострої серцевої недостатності.

 

Якщо ви плануєте приймати кальцій, вам необхідно збалансувати його з вітаміном Д, вітамін До, як мінімум. Також важливо отримувати адекватні дози магнію, кремнію, жирних кислот омега-3, мати фізичну навантаження і навантаження на кістки) – все це важливі фактори здоров'я кісток.

Що підводить нас до наступного пункту: остеопороз.

 

Щільність кісток не обов'язково означає їх міцність. Один з істотних страхів жінок в менопаузі – це остеопороз.

 

Класичний спосіб діагностики остеопорозу і зниженої щільності кісток (остеопенії) – це рентген, який спеціальним способом вимірює щільність кісток або ступінь їх мінералізації.

 

Але сила (міцність) кісток полягає не тільки в їх щільності – саме тому ліки, такі як біфосфонати, так погано працюють.

 

Наші кістки складаються з мінералів в колагенової матриці. Мінерали надають кісткам жорсткість і щільність, а колаген – гнучкість. Без гнучкості кістки стають крихкими і легко ламаються.
Тому щільність НЕ ОДНО МІЦНІСТЬ!

 

Такі ліки як фосамакс наганяють в кості багато мінералів, що змушує їх виглядати дуже щільними, але в реальності кістки дуже крихкі, легко отримують тріщини, і тому так часто ми зустрічаємося з тріщинами кульшових суглобів у людей, що вживають ці ліки.

 

Біфосфонати – отрути, які руйнують наші остеокласти. Ці речовини втручаються у нормальний процес ре-формації кісток. (На сайті Мерколы є окрема стаття, присвячена тому, що, згідно з дослідженнями, біфосфонати майже вдвічі збільшують ризики розвитку раку.)
 

Краще будувати кістки, використовуючи фізичне навантаження і харчові добавки, гормони, такі як прогестерон, і вітаміни Д і К.

 

Міф про кальції: переглядаємо теорію мінералізації кісток


Країни з найбільшим споживанням кальцію мають найвищі показники по остеопорозу – а саме – США, Канада, Скандинавія. Цю закономірність часто називають "кальцієвим парадоксом". І причиною тому – нутріціологіческіе рекомендації, засновані на хибній теорії мінералізації кісток.

 

Коли ви приймаєте невідповідну форму кальцію, або коли організм втрачає здатність спрямовувати кальцій в потрібні місця (як при дефіциті вітаміну К і вітаміну Д), кальцій відкладається там, де не має. Ці відкладення можуть відігравати серйозну роль і навіть ставати головним чинником при багатьох станах, включаючи:

 

 • старіння;
 • камені у жовчному міхурі;
 • рак простати і хвороба Крона;
 • захворювання коронарної артерії і атеросклероз;
 • камені в нирках;
 • зубний наліт і захворювання ясен;
 • кісти яєчників;
 • гіпотиреоз;
 • катаракти, глаукома і дегенерація сітківки (жовтої плями);
 • ожиріння і діабет;
 • формування кісткових шпор;
 • нерухомість суглобів, остеоартрит, рак кістки;
 • хвороба Альцгеймера;
 • целюліт і формування шрамів;
 • рак грудей і фібрози грудей.


 

Як вітамін К захищає нас від кальцинації

 

Ще більше ускладнюють ситуацію з відкладенням кальцію бактерії, які використовують цей "поганий" кальцій в свою користь, формуючи для себе тверді оболонки з фосфату кальцію, таким чином захищаючись від імунної системи організму – точно також, як мушлі захищають молюсків.

 

Коли оболонка твердне, токсини, такі як ртуть, пестициди і пластики, виявляються замкнені всередині, і з цієї причини так складно вивести їх з організму. Такі замкнуті порожнини також є прекрасним середовищем для вірусів, бактерій і грибків.

 

Надлишкове споживання кальцію створює дефіцит інших мінералів, а в західній культурі кальцію вживають значно більше, ніж потрібно організму.

 

Так що ж насправді зміцнює кістки?

 

Виявляється, для міцних кісток потрібно поєднання мінералів з рослинних джерел. Наші кістки, насправді, складаються не менше, ніж з дюжини мінералів. Якщо фокусуватися на кальції, то, швидше за все, ми отримаємо ослаблення кісток і збільшимо ризик розвитку остеопорозу – так пояснює у своїй книзі доктор Роберт Томпсон (Dr. Robert Thompson, книга "Брехня про кальції", The Calcium Lie):

Схоже, організм може використовувати кальцій краще, якщо він має рослинне походження. Хороші джерела – молоко корів вільного випасу, листові овочі (зелень), м'яка частина між шкірою і м'якоттю у цитрусових, кероб, паростки пшениці та ін.

 

Але також потрібні хороші джерела кремнію і магнію, які, за словами деяких дослідників, здатні "перебудовуватися" в організмі кальцій, підходящий для побудови кісток. Ця теорія вперше була висунута французьким ученим Луїсом Кевраном (Louis Kevran) – лауреатом Нобелівської премії – який багато років присвятив тому, як пов'язані кремній і кальцій.

 

Хороші джерела кремнію – огірки, болгарський перець, помідори і багато трави, кропива, альфа-альфа, овес.

 

Найкращий харчової джерело магнію – необроблені органічні какао-боби і шоколад з них (без цукру, тому що цукор навпаки "виймає" магній з обороту в організмі).

Прекрасний джерело багатьох інших мінералів, необхідних для багатьох функцій організму, – гімалайська кристалічна сіль, в якій міститься 84 елемента, що використовуються в нашому організмі.

 

Висновок:

Щоб досягти оптимального стану здоров'я, потрібно розробити "план наступу" з різних сторін. Нижченаведені пропозиції діють синергічно і дозволяють досягти здоров'я серця, судин, внутрішніх органів і кісток.

 • Оптимизируйсте свою дозу вітаміну Д (індивідуальний баланс між перебуванням на сонці і саплиментами), регулярно перевіряйте свій рівень вітаміну Д.
 • Оптимізуйте свою дозу вітаміну К (з харчових джерел: зелень, натто, сири з непастеризованого молока) і з саплимента у формі К2 по необхідності. Точна дозування необхідна ще не визначена, але, наприклад, професор Вермеер рекомендує до 185 мікрограмів на добу (для дорослих). Більш високі дози – з великою обережністю, особливо, якщо ви вже приймаєте антикоагулянти.
 • Обов'язково потрібні фізичні навантаження з додатковою вагою, тому що вони стимулюють зміцнення скелета, кісток і серцево-судинної системи. Такі навантаження стимулюють остеобласти в кістках для виробництва нової кісткової тканини.
 • Максимально збільште в своєму раціоні кількість сирих необроблених органічних продуктів – овочів, фруктів, горіхів і насіння, фермерського м'яса, непастеризованого молока або кисломолочних продуктів (якщо етично ви готові на це. Для веганів більшу роль будуть грати саплименты). Зведіть до мінімуму споживання цукру і очищених злаків, у т. ч. борошна.
 • Підберіть собі джерело омега-3 кислот високої якості: масло кріля, масло печінки тріски, і т. п.
 • Обов'язково висипайтеся!
 • Намагайтеся нейтралізувати стрес, т. к. він робить істотний вплив на фізичне та психічне благополуччя (глибоке дихання, медитація, сауна, прогулянки на свіжому повітрі, плавання, спокійна музика і т. п.)

 

Дефіцит вітаміну D і розлад сну

 

Ще пару слів окремо про зв'язки, які виявлені між дефіцитом вітаміну Д і розладами сну. Доктор Сташові Гоминак (Dr Gominak, невролог, фахівець з розладів сну і мігрені) описує ситуацію таким чином:

«Дефіцит вітаміну Д викликає порушення сну: безсоння, нічне апное, апное у фазі швидкого сну, безпричинні пробудження, надмірно неспокійний сон. Всі ці розлади заважають організму відновлюватися вночі. При хорошому сні поліпшується ситуація з головним болем, судомами, тремором, болями в спині, складнощами з рівновагою і балансом, полегшуються депресивні стани і проблеми з пам'яттю.»

 

Все це – з невигадані. Є багато досліджень, які підкріплюють ці твердження, наприклад:

 • дослідження 2012 року, в якому дивилися на вплив вітаміну Д на функції головного мозку і якість сну: вчені прийшли до висновку, що розлади сну набули характеру епідемії в силу масового дефіциту вітаміну Д;
 • інше дослідження 2013 року резюмувало, що важкі випадки нічного апное (зупинки дихання уві сні) корелюють з низьким рівнем вітаміну Д;
 • у дослідженні 2014 року вчені розглядали роль вітаміну Д у регуляції сну й з'ясували, що більш високі дозування корелюють із зменшенням ризику прокидатися/втрачати сон посеред ночі на 16%. Виявлена закономірність: чим гірше сон у вікових хворих, тим більший дефіцит вітаміну Д був виявлений у спостережуваної групи.)


При цьому важливо розуміти, що вітамін Д – вітамін денний, сонячний (у природному середовищі), тому приймати його потрібно вранці. Цей вітамін може тимчасово блокувати вироблення мелатоніну, що на початку дня йому цілком можна, але для регуляції сну важливо це враховувати.


Сейчас считается, что в США в среднем 85% населения имеют дефицит витамина Д, и, поскольку наш образ жизни и география не сильно отличаются (а также по опросам и анализам), можно предположить сходные цифры и в России.

 

Дефицит витамина Д может накапливаться вполне незаметно, но есть и симптомы, с которыми имеет смысл задуматься именно в эту сторону (или сделать простой анализ в лаборатории):

 • боли в мышцах и суставах;
 • беспокойный сон или бессонница;
 • пониженное настроение или депрессия;
 • повышенная утомляемость и раздражительность.

 

Когда речь идет о компенсации установленного дефицита, предлагаемая схема восстановления включает порядка 1 000 единиц на каждые 5 кг веса, но не более 10 000 в сутки и, разумеется, мониторинг по анализам, желательно, с врачом.

 

В России не всегда понятно, к какому врачу с этим обращаться. Автор этого материала, например, нашел хорошо информированного специалиста в лице эндокринолога (что не так удивительно – ведь витамин Д часто и по праву называют “пре-гормоном”).

 

Поговорити на цю тему можна і з терапевтом, стежить за сучасною доказовою медициною і актуальними міжнародними стандартами, і практично марно говорити про це з лікарями "старої школи", не стежать за результатами сучасних досліджень у світі".

Вітамін D3 на нашому сайті: https://akiko.org.ua/p656484647-dhc-vitamin-tabletok.html